Hírek
2026. márc. 9.
PB
- DÖK
- Iskolai élet
- tájékoztatás
Tanulmányi kirándulás - Lengyelország 2026
Iskolánk diákjaival egy emlékezetes hétvégét töltöttünk Lengyelországban, ahol történelmi és kulturális szempontból is rendkívül jelentős helyszíneket látogattunk meg.

Iskolánk diákjaival egy emlékezetes hétvégét töltöttünk Lengyelországban, ahol történelmi és kulturális szempontból is rendkívül jelentős helyszíneket látogattunk meg.
Szombaton a reggeli órákban érkeztünk meg a közeli Oswiecim (Auschwitz) városába, ahol rövid sétát tettünk. Az itt uralkodó nyugodt, hétköznapi hangulat éles ellentétben állt a tábor történetével. Érdekes volt látni, hogyan él tovább egy kisváros a történelem ilyen súlyos öröksége mellett.
Utazásunk következő és legmegrázóbb állomása az Auschwitz–Birkenau koncentrációs tábor volt. A barakkok, a magyar vonatkozású helyszínek mind mélyen elgondolkodtattak a történelem tragikus eseményeiről. Ez a programpont nem az önfeledtségről, szórakozásról szólt...elhallgattunk és hallgattunk, tanúskodtunk. Angol nyelvű idegenvezetőnk súlyos és kevésbé ismert információkat is megosztott velünk, így gazdagítva tudásunkat ezen korszakról.
Hétvégénk következő állomása Krakkó volt, amely már egészen más hangulatot árasztott. A város történelmi belvárosa lenyűgöző épületekkel, hangulatos terekkel és nyüzsgő utcákkal fogadott minket. Különösen nagy élményt jelentett a Wawel-domb, Krakkó sárkámya és a királyi vár megtekintése, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik a Visztula folyóra.
Krakkóban meglátogattuk a Schindler-gyár múzeumát is, amely rendkívül érdekes és részletes kiállítással mutatja be a város történetét a második világháború idején, valamint Oskar Schindler történetét is. A modern, interaktív kiállítás segített még jobban megérteni a korszak eseményeit és az emberek mindennapi életét a megszállás alatt. Buszunkon az utazás során lehetőségünk nyílt megtekinteni az Oscar-díjas Schindler listája című filmet, amelyben visszaköszöntek a korábban látott emblematikus helyszínek.
Kétnapos kirándulásunk nagyban hozzájárult ahhoz, hogy jobban megértsük a történelem súlyát, miközben Krakkó szépsége és hangulata maradandó emléket hagyott bennünk.
Pisák Brigitta
Az eseményről Pusker Leon 11.A osztályos tanuló így számolt be:
,,Szombaton hajnalban indultunk Sopronból a lengyelországi túránkra. Délelőtt 10 óra körül Lengyelországban is voltunk. 13:00-kor elkezdtük lejárni, az Auschwitzi és a Birkenaui koncentrációs tábor vezetett túráját. Elképesztő számomra, milyen dolgokat műveltek ott szegény emberekkel a németek. Egyszerre volt nyomasztó és érdekes számomra az egész tábor atmoszférája.Este 19:00-tól 22:00-ig volt szabadidőnk Krakkó belvárosában,ami lenyűgöző volt. A szálláson még beszélgettünk szobatársaimmal majd nyugovóra tértünk. Vasárnap a Schindler gyárat tekintettük meg,és Krakkó várát fedeztük fel. Hazaúttal is minden rendben volt. Összességében ez a 2 nap nagyon jó élményeket adott számomra!"

KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Auschwitz – Krakkó 2023
Tanulást és utazást egybekötni mindig izgalmas dolog. Egy fontos ügy mellett tanúskodni pedig szükséges.
2023. okt. 25.
PB

A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja - április 16.
Iskolánkban emlékfal készült.
2025. ápr. 15.
NB, BeE

Pénz7 - 2026
Idén is különböző, a PÉNZ7 témahéthez illeszkedő előadással, tevékenységgel kapcsolódtunk be az országos rendezvények sorozatába.
2026. márc. 11.
VLné



