Hírek
2022. márc. 21.
LA
Az országos válogató versenyig jutott...
Iskolánk 11. F osztályos tanulója, Németh Dávid a szakmai versenyek területi válogatóján központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő területen tovább jutott az országos válogató versenyre.

A válogató verseny Budapesten zajlott. Regisztráció után a versenyző diákok elvonultak a gyakorlati munkadarabot elkészíteni, 3 óra állt rendelkezésükre. Dávid ebédnél elmesélte, hogy a munkadarabot elkészítette, de egy hajlítás nem úgy sikerült, ahogy kellett volna. Következett a szóbeli megmérettetés, ezt követően találkozhattam a tanulóval ismét, és volt lehetőségem megnézni a versenyzők által elkészített munkadarabokat is.
Kilenc versenyzőből öt jut tovább és négy munkadarab nem készült el teljesen, ezért nagyon bíztunk az eredményességben. A szóbeli eredményről nem volt információnk, kamarai értesítést sem kaptunk. A Szakma Sztár verseny honlapján olvastuk aztán a továbbjutók nevét, abban Dávid neve sajnos nem szerepel.
Természetesen én így is roppant büszke vagyok rá, hiszen a területi válogatók is az ország különböző pontjain zajlottak a helyi kamaráknál, innen jutott be az országos előválogatóba Németh Dávid tanulóm.
Azt is meg kell említenem, hogy az ország legjobb 10 diákja vehetett részt az előválogatón és két diákunk Geiger Brúnó a 12. és Radics Patrik a 13. helyen végzett. Épphogy csak lecsúsztak a továbbjutásról. Dicséret illeti őket is.
Dávidnak és nekem is egy jó kis élmény volt ez az egész sztori. Jó volt izgulni és szorítani valakinek, aki komolyan veszi a szakmáját.
Lőrincz Attila
oktató, felkészítő tanár
KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Illés Bence a Magyar Válogatott meghatározó tagja az U17-es korosztályban
Illés Bence 9. évfolyamos diákunk fő célja, hogy a magyar kerékpársport meghatározó tagja legyen!
2026. jún. 9.
CSSZ

Akikre mi is büszkék vagyunk!
A 2025/2026-os tanévben a szakképzési centrum 8 szakképző intézményének 45 tanulóját és 31 oktatóját ismerte el kiemelkedő teljesítményükért és munkájukért.
2026. jún. 4.
KH

A Nemzeti Összetartozás Napja a Vas-Villa’-ban
Az Országgyűlés 2010. május 31-én a Nemzeti Összetartozás Napjává nyilvánította az első világháborút lezáró trianoni békeszerződés aláírásának napját, június 4-ét.
2026. jún. 3.
TA



